אודות      צור קשר      מידע אישי

ביטוח בריאות

ביטוח בריאות אשר נעשה עʺי חברת ביטוח בא לפתור את הבעיות שהמערכת הציבורית והשירותים המשלימים של קופות החולים אינם יכולים לספק. הביטוח מגן על האדם ומשפחתו ממצב בו הם נדרשים פתאום להוצאה כספית משמעותית והכרחית בשל חולי שלא היתה ניתנת להשגה אילמלא הביטוח.

 

מדובר במצבים בהם נזקקים לניתוח יקר, השתלה או תרופה שאינה בסל הבריאות. העלויות לריפוי של חולי כזה מטפסות לסכומים מרקיעי-שחקים. מעשרות למאות אלפי שקלים – ואת הפתרון למימון הטיפול הרפואי האיכותי נותנת חברת הביטוח.

 

ביטוח בריאות – למי זה מיועד?

מי שידו משגת לשלם ביטוח בריאות, רצוי מאוד שיעשה זאת. משמעות הדבר אינה רק בנוחות ששירות זה מספק (כגון: התאוששות לאחר ניתוח בחדר פרטי לעומת חדר צפוף או אף מסדרון בביʺח ציבורי), כי אם רמת רפואה גבוהה ואיכותית יותר.

 

המבוטח יקבל את המנתחים הטובים ביותר, זמן ההמתנה מתקצר פלאים, דבר ששווה לעיתים להצלת חיים. אם אדם עובר ניתוח חשוב תוך ימים ולא ממתין חודשים ושנים לתורו, אזי הוא יחלים מהר יותר וישוב לתפקוד מלא.

 

גם במקרה שאדם זקוק לתרופה שאינה בסל הבריאות, הביטוח יכול להציל את חייו. שירות הבריאות הציבורי יציע לו תרופה חלופית שקיימת בסל, שהיא פחות יעילה, יש בה יותר תופעות לוואי – בעוד שהתרופה האיכותית אשר תקצר עבורו את משך ההחלמה עולה פי כמה ולכן לא תסופק לו, אלא רק באופן פרטי.

 

תרופות לריפוי מסרטן למשל עשויות לעלות עשרים ואף שלושים אלף שʺח לחודש. לרוב האנשים כמובן אין אמצעים לעמוד בתשלום חודשי שכזה, כך שביטוח הבריאות שמממן את הטיפול יכול להציל חיים. אין לכך מחיר.

 

כך גם במקרה של השתלת איברים. שירותי הבריאות הממלכתיים דרך קופות החולים אינם מכסים מקרים קשים רבים. במקרה של בעיה רפואית הדורשת השתלת איבר, עשוי אדם לחכות שנים בתור להשתלה. מעבר לסבל הרב לו ולמשפחתו בתקופה זו, רבים נפטרים לצערנו בהמתנה להשתלת איברים.

 

ביטוחים רפואיים פרטיים יכולים להציע מאות אלפים או מיליוני שקלים במקרה של צורך בהשתלה ויש אף חברות המציעות כיסוי בלתי מוגבל לשם כך – והעיקר, במינימום המתנה להשתלת האיבר.