אודות      צור קשר      מידע אישי

ביטוח חיים

ביטוח חיים מאפשר לך לשמור על רמת החיים של משפחתך במקרה של מוות, אובדן יכולת העבודה וההשתכרות או במקרים של נכות. במקרים אלו יקבלו בני משפחתך (או מי שהוגדר בפוליסה) סכום חד פעמי או קצבה בהתאם לפוליסה.

 

האם ביטוח חיים מתאים עבורך?

להלן מצבים בהם יש הכרח בביצוע ביטוח חיים:

 

• כאשר אדם הוא מפרנס עיקרי, כאשר יש לו ילדים צעירים – מומלץ מאוד שיעשה ביטוח חיים שיבטיח את מצבם הכלכלי אם חלילה קורה אסון והוא מת בטרם עת. מעבר לזעזוע הרגשי והמצבים שנוצרים בעקבות מות המבוטח, עשויות להיות לכך השפעות כלכליות לא פשוטות על המשפחה. ביטוח חיים מומלץ לאנשים המעוניינים להבטיח את עתידם של ילדיהם.

 

משכנתאות והלוואות גדולות דורשות מאדם לעשות ביטוח חיים כך שכספי הביטוח יועברו לבנק המלווה במקרה של מוות.

 

• מומלץ לבצע ביטוח חיים והסכם משפטי מתאים במקרה של השקעה בחברה בה קיים אדם אחד בו מרוכז ידע מהותי וחיוני להמשכיות העסק. כך המשקיע מפחית את הסיכון ומקבל את כספי הביטוח במקרה שהאדם עליו מושתת העסק נפטר בטרם עת.

 

• ביטוח חיים מומלץ לעשות כחלק מהסכם שותפות עסקית על מנת להבטיח שכאשר אחד השותפים נפטר, השותף שנותר בחיים לא ימצא עצמו בעסק עם בן משפחה של הנפטר איתו לא בחר לעבוד ולהתנהל. כספי ביטוח החיים מהווים תחליף לירושה של האחוזים בעסק ובכך מבטיחים לשותפים שהעסק ימשיך לעבוד כפי שבחרו מלכתחילה.

 

ביטוח חיים – מחירים

מחיר הביטוח נקבע לפי גיל המבוטח, מצבו הבריאותי וגובה הסכום שברצונו להשאיר במקרה של אסון. אם אדם מעשן, לרוב הוא משלם עוד 50% לעומת מי שאינו מעשן.

 

ביטוח חיים הינו מסוג הביטוחים בהם הפרמיה תלויית-גיל וכל שנה הפרמיה משתנה בהתאם לגיל המבוטח.

 

עם העלייה בגיל יש לבחון גם את סכומי הביטוח, שכן ברגע שהילדים גדלים ופורחים מהקן – כדאי להעריך מחדש את הסיכונים המשפחתיים ולהקטין את סכומי הביטוח.