אודות      צור קשר      מידע אישי

למה צריך ביטוח בריאות?

ביטוח בריאות הוא אינו מותרות. זהו מוצר שפותר שתי בעיות עיקריות:

 

1) השתלות וניתוחים

בישראל ישנם כיום כ-1200 איש המחכים להשתלה של איבר כלשהו. רבים מחכים שנים.

 

הסטטיסיקה הטראגית מגלה שרק כ- 20% אחוזים מתוכם יצליחו לקבל את הטיפול, בעוד שמונים אחוזים ילכו לעולמם לפני שתהיה להם ההזדמנות לניתוח מציל חיים.

 

ביטוח בריאות פרטי מאפשר השתלה של איבר ללא המתנה - תוך שבועות עד חודשים.

 

ניתן אף לבצע השתלות בחוʺל, כאשר כל העלויות מכוסות על ידי ביטוח הבריאות: החל מהטיסה, הטיפול עצמו, השהייה, רכישת האיבר, תשלום למנתח, לבית החולים, תשלום עבור ימי אשפוז והחלמה.

 

השתלה עשויה לעלות מאות אלפי דולרים ובמקרים מסוימים יכולה לעבור את המיליון דולר, ולולא ביטוח הבריאות, מעטים האנשים שביכולתם לממן את התהליך.

 

המבוטח רשאי לבחור את בית החולים הפרטי המועדף עליו. אם צריך אביזרים נוספים שעולים הרבה מאד כסף – גם זה יהיה ממומן באמצעות הביטוח.

 

2) הזדקקות לתרופות שאינן בסל הבריאות

ישנן בין ארבעת אלפים לחמשת אלפים תרופות בסל הבריאות של ישראל. אך ישנן עוד תרופות יקרות ומצילות חיים, כ-1500, שאינן בסל הבריאות בשל מחירן.

 

מדי שנה מתכנסת ועדת הסל ומחליטה אילו תרופות תיכנסנה ואילו תוצאנה מהסל, ולעיתים המשמעות עבור אנשים שאין להם ביטוח בריאות היא סכנת חיים.

 

התרופות היקרות עשויות להגיע אף לעשרים ושלושים אלף ש"ח לחודש, ואנשים רבים שאין להם ביטוח בריאות לא יכולים לממן את הריפוי ולשלם מאתיים חמישים אלף שʺח לשנה לתרופות.

 

אי לכך, חברת הביטוח נותנת את הפתרון היחיד באמצעות ביטוח בריאות.