אודות      צור קשר      מידע אישי

פנסיה

חיסכון פנסיוני הינו חיסכון שמטרתו להבטיח את ההכנסה בגיל הפרישה.

 

בממוצע אדם עובד כארבעים שנה וכאשר מגיע הרגע שהוא רוצה לפרוש, מטרת החיסכון היא שיהיו לרשותו מספיק עתודות וכספים כדי שיוכל להתפרנס מבלי להיפגע ברמת החיים אליה הוא רגיל.

 

חיסכון פנסיוני יכול להיות קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת גמל. זה אף יכול להיות שילוב של שלושתם ביחד או כל אחד מהם בנפרד, כאשר נכון להיום, השוק נוטה ללכת לכיוון קרן הפנסיה.

 

קרן פנסיה – הכלי המרכזי לחיסכון ארוך טווח

קרן פנסיה תפסה תפקיד מרכזי בביטוחים ארוכי הטווח בשנים האחרונות. זאת מאחר והקרן הינה ביטוח שמגן גם במקרה של שארים (כלומר במקרה מוות, מועברת קיצבה לבני המשפחה) וגם במקרה של נכות ואובדן כושר עבודה, זה ביטוח שנותן פתרון משולב.

 

המעסיק וגם העובד לא נדרשים לעלויות נוספות בגין מרכיבי אובדן כושר עבודה וביטוח החיים. העלויות של הביטוח ודמי הניהול זולות מאוד יחסית לביטוחים האחרים.

 

החיסרון של קרן פנסיה הוא בכך שהתוכנית קובעת שבגיל פרישה ייעשה חישוב לפי תוחלת החיים הממוצעת לבין גילו של המבוטח בזמן הפרישה – ולפי זה ייקבע גובה הקיצבה החודשית שלו.

 

בחיסכון באמצעות קרן פנסיה יש לעשות מאמץ באופן שוטף ולחסוך סכום גבוה ככל האפשר עבור ימי הפנסיה. כמה האדם יקבל משם? זה ייקבע ויחושב בעת הפרישה.

 

גיל פרישה הקבוע בחוק המדינה הינו 62 לאישה ו-67 עבור גבר. ביטוח לאומי מתייחס למספרים האלה, כמו גם קרנות הפנסיה של המדינה. לעומת זאת, קרנות הפנסיה החדשות וביטוחי מנהלים למיניהם מאפשרים היום לאדם לפרוש מתי שהוא רוצה, החל מגיל 60 ועד גיל 80.

 

כאן המבוטח יכול לשלוט במידת מה בקיצבה החודשית שלו על ידי דחיית גיל הפרישה שלו. כל דחייה של שנה תגדיל את הפנסיה ב-5-6 %. אם דוחים ב-4 שנים, מגדילים את הפנסיה הצבורה בכ-25 % !

 

ההחלטה לפרוש היא כמובן של העובד, ואם הוא מעל גיל 60 – הוא זכאי לעשות זאת.

 

ככל שהוא יצבור סכום גדול יותר בקרן הפנסייה, כך יבטיח לעצמו את הקיצבה החודשית.

 

ההשקעה בקרן פנסיה מותאמת באופן אישי בהתאם ליכולות הכספיות, המצב המשפחתי ושאר הצרכים והיעדים של המבוטח.

 

מומלץ לפנות ל'ארי סוכנות לביטוח' ולבחון את מצב הפנסיה והאפשרויות העומדות לרשותך.