צרו קשר

וואצאפ

השירותים שלנו

תכנון פרישה (הגיל השלישי)

תכנון פרישה (הגיל השלישי)

כשפורשים בצורה מתוכננת – זו פרישה לאיכות חיים

אז כן, בהחלט, זה נכון שתוחלת החיים הולכת ועולה באופן משמעותי, וזו אכן בשורה משמחת ביותר, בעיקר כשהשנים המתארכות עוברות עלינו בבריאות ובהנאות החיים.

המפתח לכך שהשנים שלאחר הפרישה יזמנו לך חיים איכותיים עם רווחה כלכלית – הוא תכנון הפרישה. מה זה אומר? שחשוב לבצע כראוי תכנון כלכלי חכם למימוש הזכויות שלך מכל החסכונות שחסכת במהלך שנות העבודה בקופות למיניהן: ביטוח, השתלמות, גמל, פנסיה ועוד.

המשמעות של תכנון פרישה היא לנהל את המשאבים הכלכליים בדרך המיטבית, תוך קבלת ליווי מקצועי הולם. זאת הדרך שתבטיח לך וגם לגמלאים אחרים את רמת החיים שמגיעה לכם – זו שמותאמת בדיוק לצרכים ולרצונות שלכם. לזה קוראים לייף סטייל! 

איך זה עובד מבחינת גיל ומספרים?

גיל הפרישה הקבוע בחוק הישראלי עומד על 67 לגברים, 62 לנשים.

60 הוא גיל הזכאות המינימלי לפרישה – זה אומר שהחל מגיל זה באפשרותך לפרוש לגמלאות, ובמקביל להגיש בקשה לקבל קצבה מהקופות.

גיל פרישה חובה על פי החוק הינו 67, והמשמעות היא שעם הגעתו של עובד לגיל זה, מעסיקו יכול לחייב אותו לפרוש לגמלאות.

התחלה חדשה נבנית בתכנון מראש

בכל גיל בו פורשים לגמלאות, מצפה בפתח התחלה חדשה שמביאה איתה שינוי גדול בחיים. המעבר החד מעובד שהעביר את רוב ימיו בעבודה, לגמלאי שמקבל את "החופש הגדול" שלו לזמן בלתי מוגבל, כרוך מטבע הדברים בתהליך פסיכולוגי שעולות בו תהיות, שאלות וגם חששות לגבי השנים הבאות: מהם צרכיי הכלכליים כרגע ומה בעתיד? כיצד אצליח לנהל את התקציב שלי? כמה אוכל להרשות לעצמי להוציא?  מה גובה הקצבה הנדרשת לי ?ועוד ועוד….

חשוב לתת תשובות לשאלות האלה בשלב מוקדם יחסית, לפני הפרישה. על מנת שיעלה בידך לממש את כל הטוב שהחיים החדשים מציעים לך – צריך לתכנן מראש בחוכמה את ניהול תקציב משק הבית. זו הדרך להבטיח לעצמך חיים עטופים בשלווה כלכלית, המביאה איתה גם את השלווה הנפשית.

לתכנן פרישה מראש, זה מה שיוביל אותך אל גיל הפרישה עם שקט וביטחון לארגן את חייך מחדש, לייצר לעצמך שגרה פעילה ומהנה, ולשלב במסגרתה מגוון תחומי עניין, פעילויות ותחביבים, כולל זמן איכות חשוב ליהנות עם המשפחה בשלל טיולים, ספורט, פעילויות תרבות ועוד.

תכנון פרישה הוא עבודה. נקודה. במסגרתה יש צורך:

  • להגדיר מה הן המטרות שלך ולקבוע גם את התיעדוף שלהן
  • לבנות את התמהיל המיטבי לנכסים הפנסיוניים והפיננסיים שיש ברשותך
  • ליצור לעצמך תזרים כספי שיתאים ויהיה נוח להמשך חייך

בסוכנות צפונית ארי עדיפים יש לך שותפים מקצועיים ומנוסים, איתם ביכולתך לתכנן את פרישתך מראש, ולצאת עם תכנית מוסדרת לחיים החדשים והמרגשים המחכים לך בפתח

קבל הצעה
תכנון פרישה (הגיל השלישי)

לפרטים צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם